Soud zamítl žalobu Ivo Rittiga na Transparency International

Organizace Transparency International se nemusí omlouvat lobbistovi Ivo Rittigovi. Rozhodl tak Městský soud v Praze. Rittig požadoval omluvu a finanční odškodnění za televizní výrok ředitele organizace Davida Ondráčky, že lobbista figuroval ve fotovoltaické kauze Amun.Re. Rozsudek není pravomocný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivo Rittig jde k výslechu | Foto: Filip Jandourek

Pražský městský soud žalobu Ivo Rittiga zamítl s tím, že Transparency International dostatečně prokázala pravdivost svého tvrzení. Šéf organizace David Ondráčka je s dnešním výrokem soudu spokojený.

„Důležité pro mě je, že soud konstatoval, že vazba pana Rittiga na Amun.Re byla prokázána. A že navíc je to člověk, který má přístup do médií a nerespektuje v něm soukromí a čest jiných. Takže není důvod, aby ho stát chránil,“ uvedl.

Soudkyně Dagmar Stamidisová také uznala argumentaci obhajoby, že Ivo Rittig je veřejná osoba a musí proto snést větší míru kritiky.

„Když nás svým způsobem žaluje podsvětí o ochranu své dobré pověsti, tak to v sobě nese velké stopy ironie. Ale jsem rád, že to soudkyně takto rozhodla a doufám, že ta kauza tím končí,“ dodal Ondráčka.

Ivo Rittig, který žádal 100 tisíc korun a veřejnou omluvu, k soudu nepřišel. Jeho právní zástupce Vladislav Jirka ale potvrdil, že se proti verdiktu odvolá.

„Protože tak, jak byl nyní tento rozsudek odůvodněn a jak zní jeho výrok, mám za to, že to rozhodnutí je zjevně nesprávné,“ shrnul advokát.

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme