Špidla: Problémem ve vyslání polní nemocnice jsou chybějící letadla

Vyslání naší polní nemocnice do Iráku nic zbytečně nezdrží - řekl to dnes premiér Vladimír Špidla. Klíčová jsou podle předsedy vlády velkokapacitní letadla, která nemáme. Ty budou poprvé k dispozici 18. dubna. Špidla věří, že do té doby parlament přesun vojenských lékařů schválí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polní nemocnice | Foto: Radio Praha

"Myslím si, že ta šance je opravdu vysoká, protože není pochyb o tom, že to je správná věc. Lidé jsou tam v těžké situaci. A tak jak sledujete poměry v Iráku, tak to bude ještě chvíli trvat, než se tam poměry stabilizují, tak je jasné, že jiná než vojenská jednotka tam nemůže efektivně působit."

Problémy s vysláním naší polní nemocnice do Iráku prý nechce dělat ani opozice. Přesto že vojenští lékaři jsou už k přesunu připravení, tak i podle šéfa nejsilnější opoziční strany ODS Mirka Topolánka, zdržuje jejich odlet nedostatek velkokapacitních letadel. Ani politická debata ale prý nebude bezproblémová. "Nám to připadá v případě polní nemocnice trochu morbidní a já si myslím, že je to záležitost, kdy by nemělo být nejmenších pochyb o tom, na čí straně máme stát, na straně těch občanů, kteří tu pomoc potřebují."

Markéta Kaclová, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme