Stávka v ČT pokračuje

Stávka zaměstnanců České televize pokračuje i přesto, že rezignoval generální ředitel Jiří Hodač a poslanecká sněmovna schválila nové mediální zákony. Odbory nyní trvají na tom, že odejít musí také celé vedení, které Jiří Hodač přivedl na Kavčí Hory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak šéfka zpravodajství Jana Bobošíková, tak finanční ředitel Jindřich Beznoska ale zatím o rezignaci neuvažují. Podle jejich slov by je musel odvolat nový ředitel. Toho bude na základě schváleného zákona o České televizi pravděpodobně volit Poslanecká sněmovna. Předseda klubu sociálních demokratů Zdeněk Škromach má za to, že vyřešení situace nyní záleží na urychleném projednání předlohy v horní komoře Parlamentu.

Osud zákona o České televizi, který schválila Poslanecká sněmovna, nyní mají v rukách senátoři. Předloha bude mít pravděpodobně odpůrce ve všech klubech Senátu s výjimkou ODS. Předseda jejich klubu Mirek Topolánek tvrdí, že zákon splnil to, co stávkující zaměstnanci na Kavčích horách chtěli. Čtyřkoalice ale předpokládá, že předlohu vrátí s úpravami do Poslanecké sněmovny. Tímto postupem je překvapen šéf poslaneckého klubu ODS Valstimil Tlustý. V pořadu televize Nova Sedmička připomněl, že právě čtyřkoalice nejvíce volala po rychlosti vyřešení krize v České televizi.

Sociálnědemokratický ministr kultury Pavel Dostál v diskusním pořadu televize Prima prohlásil, že by byl raději, kdyby senát novelu zákona schválil. Podle něj by i čtyřkoalici mělo jít o to, aby byla co nejdřívě zvolena respektovaná Rada České televize.

Světové agentury věnovaly o víkendu dění kolem České televize značnou pozornost. Soustředily se především na informace z Poslanecké sněmovny, která rozhodla o odvolání Rady ČT a schválila novelu zákona o televizi. Rakouská agentura APA podotkla, že novela zákona o ČT prošla sněmovnou díky poslancům ze stran Václava Klause a Miloše Zemana, kteří se spojili proti čtyřkoalici. Agentura AFP mimo jiné rekapitulovala, že stávkující zaměstnanci televize prosadili rezignaci Hodače, jehož politická nominace je podle ní hlavní příčinou krize kolem ČT.

Markéta Kaclová, TV NOVA, Stanislav Vintr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme