STEM: Většina lidí o sjezdu ČSSD neví

Většina lidí vůbec neví, že se blíží zásadní sjezd České strany sociálně demokratické. Neví to dokonce ani třetina příznivců samotné sociální demokracie, přestože by se na sjezdu měl zvolit nový předseda strany místo Miloše Zemana. Vyplývá to z bleskového průzkumu společnosti STEM.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O sjezdu jsou podle STEM více informováni muži, z nich o něm ví 48 procent, lidé starší 45 let (45 procent), středoškoláci (46 procent) a vysokoškoláci (70 procent).

Podle Libora Konvičky z agentury STEM z průzkumu navíc vyplývá, že především sociální demokraté předpokládají, že vliv Zemana na dění ve straně po odchodu z funkce bude přesto trvat. Mezi stoupenci sociální demokracie je toto očekávání ještě mnohem výraznější - předpokládají to zhruba 3/4 stoupenců sociálnědemokratické politiky.

Od blížícího se sjezdu ČSSD lidé žádné změny v politice této vládní strany neočekávají. Jedině komunisté si dělají naděje, že k nim nové vedení sociálních demokratů bude vstřícnější.

Podle 46 procent respondentů nebude sjezd důležitý, 20 procent nedokázalo odpovědět. I mezi stoupenci ČSSD je 20 procent těch, kteří důležitost sjezdu popírají, tento názor má i 60 procent příznivců KDU-ČSL. Pouze 36 procent dotázaných se ale domnívá, že by po 30. sjezdu mohl nastat konec opoziční smlouvy s ODS. Poněkud častěji si to myslí lidé, kteří předpokládají, že po sjezdu nastane změna politiky ČSSD. Ale ani mezi nimi tento názor nepřevažuje.

Grafy jednotlivých výsledků najdete ve Fotogalerii.

Markéta Kaclová, Vladimír Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme