Konflikt novináře s bezdomovci na sjezdu ČSSD má dohru. Bude ho řešit hradecký soud

Konflikt publicisty Štěpána Kotrby se dvěma bezdomovci jde k soudu. Kotrba měl během královéhradeckého sjezdu ČSSD mužům nastříkat do očí pepřový sprej. Okresní soud v Hradci Králové obdržel od státního zastupitelství spis v případu. Upozornila na to Česká televize. Státní zastupitelství podalo podle ní návrh na Kotrbovo potrestání.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štěpán Kotrba (vlevo) na sjezdu ČSSD v roce 2013 | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Mohu k tomu říci jen to, že jsme spis obdrželi 13. dubna,“ řekla místopředsedkyně hradeckého okresního soudu Markéta Šubová.

Incident se odehrál během mimořádného únorového sjezdu ČSSD před jeho dějištěm, Kulturním domem Střelnice.

Bezdomovci postávali před Střelnicí a delegáty či novináře občas poprosili o cigaretu či menší obnos. Oslovili i Kotrbu, který proti nim podle týdeníku Respekt použil pepřový sprej.

Publicista se sjezdu účastnil jako akreditovaný novinář za Český rozhlas, který s ním po incidentu spolupráci ukončil a případ označil za jeho osobní selhání.

Kotrba obvinění již dříve odmítl. Policie mu před časem sdělila podezření z výtržnictví. Za to by mu v případě odsouzení hrozily až dva roky vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme