sjezd ČSSD

|Kristýna Novotná |Zprávy z domova

Antibabiš pro mě není téma, říká nový místopředseda ČSSD Birke

ROZHOVOR. Ačkoli na to Andrej Babiš čeká, pro mě není téma a nebudu ho v předvolební kampani reflektovat, říká v rozhovoru pro Zpravodajský web Českého rozhlasu čerstvý místopředseda ČSSD a volební manažer strany Jan Birke. Veřejnou kritiku ČSSD z řad spolustraníků označuje za nežádoucí, spory by se podle něho měly řešit uvnitř strany. Delegáti Birkeho na sjezdu strany zvolili do vedení sociální demokracie jako nováčka spolu s náměstkem pražské primátorky Petrem Dolínkem.

|Anna Kottová, Kristýna Novotná |Zprávy z domova

'Odcházíme jako sjednocená strana. Soustřeďme se na nadcházející volby,' ukončil Sobotka sjezd ČSSD

ONLINE V ČLÁNKU. Staronovým předsedou sociální demokracie se v pátek stal Bohuslav Sobotka. V tajné volbě získal 67 procent hlasů, tedy zhruba dvě třetiny. Volilo ho 460 delegátů, 201 hlasovalo proti a 26 hlasů bylo neplatných. Ve volbě neměl protikandidáta. Statutárním místopředsedou strany je opět ministr vnitra Milan Chovanec. Získal 379 hlasů a porazil tak jako před dvěma lety poslance Jeronýma Tejce, který měl 280 hlasů. Zvoleni byli i místopředsedové. V sobotu sněm pokračuje druhým dnem.

|Lenka Jansová, Věra Pfeifferová, Eliška Malínská |Zprávy z domova

V čele ČSSD zůstává Bohuslav Sobotka. Strana bude jednat o úpravách stanov

Sociální demokraté na svém 38. sjezdu zvolili celé nové vedení. Staronovým předsedou je Bohuslav Sobotka. Od delegátů pražského sjezdu dostal 85 procent hlasů. Jeho zástupcem zvolili na druhý pokus ministra vnitra Milana Chovance. Sjezd zvolil i pět řadových místopředsedů. Na druhý den sjezdu mají sociální demokraté naplánované schvalování upravených stranických stanov.