Toky v severních a jižních Čechách dosahují 1. a někde i 2. povodňového stupně

Hladina některých toků v Česku je teď na prvním či druhém stupni povodňové aktivity. Oteplení posledních dní přineslo oblevu. Voda tak na některých místech stoupla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přelouč - lávka přes Labe na Slavíkovy ostrovy | Foto: Martin Karlík

Druhý povodňový stupeň teď platí podle informací vodohospodářů na Lužnici v Bechyni a Klenovicích, na Nežárce v Hamru, na Stropnici v Borovanech a na Cidlině v Sánech na Nymbursku.

Cidlina v Novém Bydžove je na prvním stupni, stejně tak Ohře v Chebu, Vltava v Malé Chuchli v Praze. Jednička je i na Radbuze, Úslavě, Úhlavě a Berounce u Plzně. Berounka je na prvním stupni i v Berouně a ve Zbečně, Želivka v Poříčí, Sázava v Nespekách a potom Lužnice a Nežárka na jihu Čech.

Labe v Ústí nad Labem bylo ještě dopoledne na druhém stupni. Podle Jindřich Zídka z Povodí Labe tam čekali jednoletou povodeň:

„Předpokládáme, že by to v Ústí mohlo stoupnout až na 580 centimetrů, což je shodou okolností hodnota jednoleté povodně. Další vzestup se zatím nepředpokládá.“ Teď už platí v Ústí první stupeň.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme