Tři pražské tržnice jsou cílem razie celníků

Celníci dnes od rána kontrolovali tři pražské tržnice: Holešovickou, Sapu a Tiskařskou poblíž malešické spalovny. Zaměřili se hlavně na nelegálně dovezené zboží a na padělky. Zásahu v holešovické tržnici se zúčastnil i ministr financí Miroslav Kalousek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vietnamská tržnice | Foto: www.radio.cz

„Můžeme vám dát přesná čísla toho, co se nám podařilo zajistit, co se buď zlikvidovalo, nebo co je k použití pro humanitární účely. Takže máme přesný výčet zajištěného zboží, ale přesný výčet zboží, které se nepodařilo zajistit, se velmi špatně odhaduje. Jediné, co můžeme dělat, je zesilovat tlak na to, aby se prodávat padělané zboží nevyplácelo,“ uvedl Miroslav Kalousek.

Ze zboží pro humanitární účely se podle jeho slov nejprve odstraní padělané značky a pak může oblečení a další věci prospívat domovům důchodců nebo dětským domovům.

„Jedním z hlavních úkolů Celní správy je chránit poctivé obchodníky a poctivé dovozce i výrobce před padělaným zbožím. To je hlavní náplň prohlídky. Samozřejmě při této příležitosti Celní správa kontroluje i přítomnost drog nebo kontrabandu,“ dodal ministr financí.

Do některých stánků se celníci museli dostával pomocí techniky, protože se k nim nikdo nehlásil. Počet padělků a konečná škoda způsobená majitelům práv bude známa až na konci příštího týdne.

Celníci při podobných akcích zabaví často tisíce kusů bot a oblečení, elektroniku, alkohol i cigarety. V uplynulém týdnu našli dokonce nože a dýky s nacistickou symbolikou.

Šárka Slezáková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme