Tři tisíce protestujících proti Temelínu na přechodu Philippsreut-Strážný

Zatím největší demonstrace převážně německých protitemelínských aktivistů proběhla na hraničním přechodu Strážný-Philippsreut. Protestní akci, která trvala asi dvě hodiny, sledoval spolupracovník Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Tomáš Přibyl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak informuje, počet účastníků vyšplhal až na tři tisíce. Lidé k přechodu dorazili v průvodu a z českých odpůrců jaderné elektrárny se transparentem prezentovalo jen hnutí Jihočeské matky. Sobotní demonstrace je asi zatím největší protitemelínskou akcí na tomto hraničním přechodu. Řečníci upozorňovali na množství poruch v Temelíně a požadovali důkladnou prověrku elektrárny s ohledem na její vliv na životní prostředí. Připomněli také výročí černobylské tragédie.

Na rozdíl od páteční demonstrace na česko-rakouském hraničním přechodu Wullowitz-Dolní Dvořiště protest ve Philippsreutu nenarušil vážněji provoz na hranicích. Pouze na několik minut byl omezena doprava na silnici do Pasova.

Milan Kopp, Tomáš Přibyl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme