Týden pro Naději

V Husově sboru Církve československé husitské v Praze - Vršovicích byla zahájena kampaň: Týden pro Naději. Veřejnost může navštivit různé akce a přispět na nich na vybudování Domu pokojného stáří pro bezdomovce. Zařízení se v metropoli otevře na podzim a žít v něm bude přibližně 30 těchto lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bezdomovec | Foto: Věra Luptáková

Zástupce ředitelky Jan Kadlec říká: "Provozujeme dvě noclehárny a potom provozujeme azylovou ubytovnu pro ženy a muže. Kromě toho máme ještě ubytovnu pro muže ve starobním nebo invalidním důchodu a dům na půli cesty pro odchovance dětských domovů."

Klient Naděje Tomáš Hertl dochází do Naděje každý den od pondělí do pátku, v sobotu pro balíčky. "Já jsem bydlel v rodinném domku, kde vznikl po nehodě požár, takže jsem se ocitl na ulici. Ráno, když se probudím, tak jdu do Naděje, tady si udělám nějakou brigádu a mám tady stravu, koupání, všechno, i ta televize se občas pouští. Jsem tady až do večera, do půl desáté, po půl desáté tady pomůžu, uklidím a zase se vrátím do toho svého spacáku."

"Nejdřív se snažíme naplnit základní lidské potřeby, především stravu, hygienu, důležitá je taky péče v ordinaci praktického lékaře. Poskytujeme taky sociální servis v oblasti vyřizování dokladů, sociálních dávek a vpodstatě se snažíme lidi motivovat k tomu, aby si mohli najít práci, aby se mohli osamostatnit, aby se mohli začlenit mezi ostatní populaci."

Program kulturních akcí je dostupný na internetové adrese : WWW.NADEJE.CZ/TYDEN.

Markéta Kaclová, Jan Mišurec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme