U lékařů panují zmatky v placení, pacientů ubylo

Už dva dny po zavedení poplatků mají lékaři v nemocnicích méně práce. Například v brněnské nemocnici Milosrdných bratří před ambulancemi čeká ve srovnání se Silvestrem nebo obdobím mezi svátky výrazně méně lidí a na pohotovost do brněnské Úrazové nemocnice přišlo na Nový rok o třetinu méně pacientů než obvykle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

automat ve Fakultní nemocnici na Bulovce | Zdroj: ČTK

U řady doktorů a v nemocnicích jsou zmatky s vybíráním peněz. Někde mají pokladnu, jinde vybírají peníze přímo v ordinacích, velké nemocnice pak mají obdobu parkovacích automatů, které vydávají lístky a ty musí ukázat lékaři.

Co říkají na poplatky obyčejní pacienti, Radiožurnál zjišťoval v pražské Železniční nemocnici. Někteří pacienti se s poplatky smířili, jako tento muž: "Musí se.to zaplatit. Když to potřebujete, tak to zaplatit musíte. Na zdraví se nemá šetřit." Jiní jsou ostře proti, například starší pán po odchodu z ordinace utrousil: "Zaplatil jsem třicet korun, je to sprostý."

Pavel Schrötter, Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme