Unionisté zvolí nové vedení

Nejmenší vládní stranu čeká mimořádný sjezd. Unionisté chtějí vyřešit hned dvě otázky: zda mají zůstat ve vládě a kdo bude jejich předsedou. Sociální demokraté v Praze zase v sobotu rozhodnou, zda podpoří v čele strany premiéra Vladimíra Špidlu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Mareš | Foto: US-DEU

Víkendové shromáždění unionistů bude řešit neúspěch US-DEU při volbách do Evropského parlamentu. Řeč bude i o dalším směřování strany, říká předseda královéhradeckého výboru Michael Jankovič: "Určitě přijde na přetřes otázka setrvání ve vládě. A co bude podstatné, co bude celý tento proces ovlivňovat, bude volba nového vedení."

O kandidátech na post předsedy se zatím mluví pouze v kuloárech."Nicméně dá se předpokládat, že mezi těmi, kteří se budou ucházet o post předsedy, budou Pavel Němec a Karel Kühnl," dodal Jankovič.

Kvůli totálnímu debaklu v eurovolbách dosavadní šéf Unie svobody-DEU Petr Mareš ve své předsednické funkci končí. Mareš převzal vedení unie v lednu 2003, v situaci, kdy jeho předchůdkyně Hana Marvanová v červenci 2002 rezignovala na svou funkci kvůli nesouhlasu s programem vznikající vlády ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU. Strana byla navíc rozpolcená ve vztahu k účasti ve vládě s dominantní sociální demokracií a preference unie spadly pod pětiprocentní hranici.

Milan Kopp, Martin Hromádka, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme