V části Zlínska začínají senátní volby. Hledá se náhradník za Okamuru

První volby letošního roku začínají dnes na Zlínsku. V obvodu číslo 80 vybírají do senátu náhradníka za Tomia Okamuru, který se loni stal poslancem. K urnám se vydají obyvatelé 79 obcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby 2013 do Poslanecké sněmovny (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

O hlasy voličů usiluje devět kandidátů. Desátý se před koncem roku kandidatury vzdal. Organizaci voleb má na starosti zlínský magistrát, i když paradoxně do obvodu nepatří.

„Máme všechny úkoly především v registraci kandidátů a v zajištění tisku hlasovacích lístků. Na radnici bude sídlit Český statistický úřad. Na závěr vyhotoví celkový zápis o výsledku, který podepisuje pan primátor, což je taková rarita. Potom bude vyhlášeno případně druhé kolo senátních voleb,“ říká Tomáš Lang z kanceláře zlínského primátora.

Volit se bude ve standardních časech. „V pátek se volební místnosti otevřou ve 14 hodin a bude se volit do 22 hodin. V sobotu se otevřou v 8 hodin a ve 14 hodin už ta možnost končí. Po 14. hodině samozřejmě začne sčítání a předpokládáme, že bude bez problémů a rychle,“ doplňuje mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Před dvěma lety přišlo hlasovat v prvním kole bezmála třiačtyřicet procent z 99 tisíc oprávněných voličů.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme