V přepadené bance se našly jen prázdné zavařovačky

Přes 50 tisíc marek si odnesl neznámý lupič z pobočky Československé obchodní banky ve Frýdku-Místku, kterou kolem poledne přepadl. Zaměstnancům pohrozil, že pokud mu nevydají peníze, odpálí výbušninu. Tu měl údajně mít v igelitové tašce, kterou pak v bance zanechal. Přivolaní pyrotechnici v ní ale našli jen plastovou krabici a prázdné sklenice na zavařování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přepadená pobočka ČSOB | Foto: Dan Krzywoň

Na místě zasahovalo kolem tří desítek policistů, kteří kvůli nebezpečí výbuchu vyklidili okolí banky a odklonili dopravu. Okolnosti přepadení Českému rozhlasu popsal Miroslav Vipásek z frýdecko-místecké policie. "Pachatel měl mít údajně nějakou bombu, která měla být uložena v tašce. Tu měl položit na přepážku a oznámit té pracovnici banky, že je uvnitř bomba a že žádá o vydání peněz".

Následně pyrotechnici zjistili, že obsah tašky je zcela neškodný. Během přepadení nebyl nikdo zraněn. Podle dostupných informací si lupič z ČSOB odnesl 53 000 marek, tedy asi 900 000 korun. Policie ani banka výši odcizené částky ještě oficiálně nepotvrdily. Policisté zatím nevědí, jestli lupič pracoval sám nebo na něj před bankou čekal komplic.

Podle informací Českého rozhlasu mají policisté k dispozici záznam z průmyslové kamery, který může pomoci pachatele identifikovat. Mluvčí severomoravských policistů Dagmar Bednarčíková uvedla, že policie prošetřuje možnost, zda loupež nemá na svědomí někdo z pachatelů, kteří loni v prosinci ukradli asi 11 milionů z Komerční banky v Karviné.

Andrea Čánová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme