Ve štábu Jana Fischera vystřídalo prvotní optimismus obrovské zklamání

V táboru poražených prvního kola prezidentské volby skončil i původně favorizovaný expremiér Jan Fischer. Ve svém volebním štábu v restauraci v pražských Holešovicích strávil necelé čtyři hodiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidentský kandidát Jan Fischer | Zdroj: ČTK

Jan Fischer dorazil do prostor bývalého pivovaru přesně ve 14 hodin v doprovodu svého syna a neskrýval optimismus. Před novináři sebevědomě prohlašoval, že si věří na druhé kolo.

„Všichni se ptáte, jestli jsem nervózní. Já sem opravdu nejedu skládat zkoušku. Já sem jedu čekat na výsledky voleb. Věřím v dobrý výsledek, s týmem jsme odvedli dobrou práci, takže počkejme ještě několik hodin,“ říkal.

Jenže právě další hodiny přinesly pro Jana Fischera špatné zprávy. Bývalý statistik už přiznal, že boj o druhé místo ve druhém kole volby bude těsný, průběžná čísla ale komentovat nechtěl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve volebním štábu Jana Fischera zaznamenala atmosféru reportérka Martina Spěváčková

„Není sečteno, tak počkejme, jak to za nějakou hodinu dopadne. To je celé, co se k tomu teď dá říct. Čili výsledky beru klidně,“ ujišťoval.

Klid Janu Fischerovi zůstal, převládala ale pochmurná nálada. Fischer po celou dobu sledoval výsledky odděleně od novinářů, obklopen rodinou a svými příznivci - například prezidentkou nadačního fondu Kapka naděje Vendulou Svobodovou.

„Vypadá to tak, že pan Fischer asi bude třetí, i když výsledky samozřejmě nejsou stoprocentní. Můžu jen říct, že toho všichni nahoře hodně litujeme,“ svěřila se.

Po šestnácté hodině Jan Fischer otevřeně přiznal porážku. Jeho poslední projev před novináři trval přesně dvě minuty. Bývalý premiér v něm poděkoval voličům, rodině a podporovatelům. „Já přeji České republice ze srdce to nejlepší. Děkuji vám za pozornost,“ uzavřel svůj boj o Hrad.

Za potlesku svých příznivců pak Fischer odešel, aniž by dovolil novinářům jedinou otázku. Zklamání neskrýval ani jeho syn, nejvíce pak prožívala prohru Fischerova žena. „Samozřejmě, že antikampaň, která se proti mému manželovi vedla, ovlivnila výsledek, a byla to antikampaň hrubá,“ popsala své pocity.

Martina Spěváčková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme