Většina českých manažerů si myslí, že dobrá pověst jim nic nepřinese

Korupce v České republice je stále větším problémem. 83 procent lidí požaduje přísnější dohled ze strany státu a regulačních orgánů. Ovšem pouze 6 procent si myslí, že regulační orgány jsou ochotny a schopny stíhat korupci efektivně. Vyplývá to z lednového a únorového průzkumu společnosti Ernst and Young v 25 evropských zemích mezi více než 2250 respondenty.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

korupce - ilustrační foto

korupce - ilustrační foto | Foto: Magdaléna Trusinová

Česká republika je v korupčním chování na 5. místě. Více než polovina manažerů českých firem připouští, že je ochotna dopustit se neetického jednání kvůli získání zakázky. Potvrdil to manažer Ernst and Young Tomáš Kafka.

„Ptali jsme se, zda se vyplatí mít pověst poctivého hráče. Pouze 37 procent českých respondentů potvrdilo, že se to vyplatí. To je v dost značném rozporu s 66 procenty na evropské úrovni,“ řekl Kafka.

„Jinými slovy, většina se domnívá, že se svým způsobem dobrá pověst nevyplatí nebo na ní spíš nezáleží. To více méně znamená, že ekonomika funguje tak, že podporuje hráče, kteří nemají dobrou pověst, kteří se chovají neeticky,“ dodal manažer Ernst and Young.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme