Vichřice tentokrát moc neškodila

Moravou a Slezskem zmítala v noci vichřice. Nejsilnější nárazy větru - až 100 kilometrů v hodině - zaznamenali meteorologové na Lysé hoře v Beskydech. Poryvy větru o síle vichřice zasáhly i Českomoravskou vysočinu. Větší škody na majetku ale zatím nejsou hlášeny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vyvrácené stromy | Foto: ČTK/AP

Hasiči v Beskydech měli oproti předpokladům docela klidnou noc, k žádným zásahům vyjíždět nemuseli. V pohotovosti ještě zůstávají energetici. Ani oni nemuseli řešit žádnou kalamitní situaci, došlo pouze k několika malým výpadkům. Ve vyšších polohách Beskyd má i nadále vítr silně foukat, v nárazech se očekává rychlost až 90 kilometrů za hodinu, na hřebenech pak může přesáhnout sto kilometrovou rychlost.

S problémy se v noci potýkaly i dva okresy Královéhradeckého kraje, kde vyvrácené stromy a spadané větve poškodily elektrické vedení nebo zatarasily silnice.

Vichřice z dnešní noci se naštěstí zdaleka nepodobala té, která většinu území republiky sužovala v noci na 28. října. Tehdy za sebou zanechala stovky vyvrácených stromů, zničené střechy, zablokované silnice a železnice a dva zraněné lidi.

Naděžda Hávová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme