Víkend ve znamení nadcházejícího Silvestra

Stále ještě nevíte, co podniknout o nadcházejícím víkendu, na Silvestra nebo na Nový rok? V tom případě si přečtěte poslední vydání pořadu víkendových tipů v letošním roce. Předběhneme uvítání roku 2002 v Hradci Králové, přiblížíme silvestrovský program v brněnské Šelepce, ale také prozradíme, jaké sněhové podmínky čekají lyžaře na našich horách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zasněžené hory

Už po sedmé přivítají obyvatelé východočeské metropole příchod Nového roku na královéhradeckém Velkém náměstí. Během tradičního setkání nazvaného "První vteřiny spolu" se dokonce pokusí o zápis do Guinessovy knihy rekordů. Více nám prozradil organizátor akce Alexandr Gregar.

Přehrát

00:00 / 00:00

A. Gregar: První vteřiny spolu

Příchod Nového roku můžete už po desáté oslavit na tradičním setkání Čechů a Slováků, které začíná v pondělí večer na chatě Kordárna ve Starém Hrozenkově.

Bohatý pětihodinový program bude na Silvestra připraven pro návštěvníky brněnského parku Šelepka. Pod širou oblohou se bude promítat film režiséra Filipa Renče Rebelové, na který naváže hudební oldies party a vystoupení Bolka Polívky. Program, který začíná v 18 hodin, budou moderovat herec Jiří Pecha a spisovatel Milan Uhde. Hodinu před půlnocí začne velký silvestrovský ohňostroj.

Na zimní prohlídku hradu Karlštejn se můžete vydat denně mezi 9. a 15.hodinou, a to až do 6.ledna. Během prohlídky se seznámíte s historií jednoho z nejkrásnějších českých hradů, založeného králem Kralem IV. v roce 1348. Jen v letošním roce si ho prohlédlo 270 000 návštěvníků, a to i přesto, že byl kvůli opravám zhruba tři měsíce uzavřen.

Vánoce jsou sice za námi, ale sváteční dny ještě zdaleka nekončí. Zimní počasí nás láká nejen na lyže, ale i k menším turistickým výletům. Jak tvrdí náš spolupracovník Ladislav Pavlík, cílem jednoho z nich může být třeba skanzen ve středočeské Kouřimi.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Pavlík: Skanzen v Kouřimi

Tolik pozvánka do skanzenu v Kouřimi, kterou připravil Ladislav Pavlík. Po písničce se vás pokusíme zlákat na novoroční turistický pochod do Plzně, na silvestrovská představení pražských divadel a také do zimních lyžařských středisek.

1.leden bude pro 1500 obyvatel Plzně a jejího okolí ve znamení tradičního Novoročního pochodu, který pořádá místní Klub českých turistů. Jak dodává jeden z organizátorů pochodu František Moser, pokud si přivstanete, můžete se ho zúčastnit i vy.

Přehrát

00:00 / 00:00

F. Moser: Novoroční pochod

Na poslední den letošního roku připravila většina pražských divadel spíše lehčí repertoár. Divadlo na Fidlovačce uvádí v 17 hodin Labichovu frašku Slaměný klobouk, zatímco Divadlo ABC vás zve ve 14 a v 18 hodin na představení Limonádový Joe. Dvakrát se sejde silvestrovské publikum i v Divadle Bez zábradlí, které uvede úspěšnou komedii Taková spoušť s Janem Hrušínským v hlavní roli. Divadlo Komedie tentokrát vsadilo na detektivní žánr a připravilo klasickou detektivku Agathy Christie Deset malých černoušků. Naopak Laterna Magika zařadila do svého programu nejúspěšnější inscenaci minulých let Kouzelný cirkus, která od své premiéry v roce 1977 dosáhla úctyhodných 5000 repríz.

Nově zpřístupněné místnosti si můžete od tohoto týdne prohlédnout na hradě Bouzov na Olomoucku. Třináct komnat, které dříve využívali vyšší úředníci panstva, vrátili restaurátoři do někdejší podoby a vybavili je původním nábytkem, starým 200 let. Hrad Bouzov, který byl postaven ve 13.století, přitahuje nejen milovníky historie, ale i četné filmové štáby.

Maškarádou na rynku začínají dnes v pět hodin odpoledne oslavy stého výročí povýšení Třeště na město. Na zdejším Masarykově naměstí vystoupí nejen divadlo Continuo, ale i celá řada kejklířů a žonglérů.

Pokud se rozhodnete strávit konec roku na našich horách, čekají vás prakticky všude ideální lyžařské podmínky. Další podrobnosti připojuje Jaroslav Zvára.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Zvára: Sníh na horách

Milan Kopp, Miroslav Škraňka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme