Vladimír Mlynář zvažuje vystoupení z Unie svobody

Postoje vedení Unie svobody během této vládní krize kritizuje odstupující ministr informatiky Vladimír Mlynář. Podle něj po pátečním hlasování, kdy Grossova vláda přežila hlasování o nedůvěře díky podpoře komunistů, měli všichni unionističtí ministři vládu opustit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Mlynář

Vladimír Mlynář | Foto: Michal Kamaryt

Sám teď zvažuje i případné vystoupení ze strany. " Své další stanovisko, nebo postoj k Unii svobody zvážím v závislosti na tom, jak se bude chovat v příštích už ne dnech, ale hodinách. Já samozřejmě nemůžu být a nebudu členem politické strany, která by setrvávala ve vládě, která by byla tolerována poslanci komunistické strany, a současná vláda přežila hlasování díky toleranci komunistické strany. Ano nemohl bych být členem Unie svobody, pokud setrvá ve vládě," vyjádřil se Vladimír Mlynář.

Poslanecký klub a předsednictvo ČSSD by se dnes mohly zabývat návrhem unionistů, aby vláda jako celek podala demisi. Kabinet měl o tomto bodu hlasovat na svém včerejším zasedání. Nakonec se ale ministři rozhodli, že hlasovat budou až za týden. V sobotu totiž zasedne Ústřední výkonný výbor ČSSD, který by měl k tomuto návrhu zaujmout stanovisko. Vládu opouští už pátý ministr - šéf legislativní rady vlády Jaroslav Bureš.

Lucie Weissová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme