Vladimír Mlynář zvažuje vystoupení z Unie svobody

Postoje vedení Unie svobody během této vládní krize kritizuje odstupující ministr informatiky Vladimír Mlynář. Podle něj po pátečním hlasování, kdy Grossova vláda přežila hlasování o nedůvěře díky podpoře komunistů, měli všichni unionističtí ministři vládu opustit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Mlynář | Foto: Michal Kamaryt

Sám teď zvažuje i případné vystoupení ze strany. " Své další stanovisko, nebo postoj k Unii svobody zvážím v závislosti na tom, jak se bude chovat v příštích už ne dnech, ale hodinách. Já samozřejmě nemůžu být a nebudu členem politické strany, která by setrvávala ve vládě, která by byla tolerována poslanci komunistické strany, a současná vláda přežila hlasování díky toleranci komunistické strany. Ano nemohl bych být členem Unie svobody, pokud setrvá ve vládě," vyjádřil se Vladimír Mlynář.

Poslanecký klub a předsednictvo ČSSD by se dnes mohly zabývat návrhem unionistů, aby vláda jako celek podala demisi. Kabinet měl o tomto bodu hlasovat na svém včerejším zasedání. Nakonec se ale ministři rozhodli, že hlasovat budou až za týden. V sobotu totiž zasedne Ústřední výkonný výbor ČSSD, který by měl k tomuto návrhu zaujmout stanovisko. Vládu opouští už pátý ministr - šéf legislativní rady vlády Jaroslav Bureš.

Lucie Weissová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme