Výběr z médií: poplašné zprávy, limit při bezkontaktní platbě kartou i rozvoj chytré komunikace

V úterním výběru z médií se dočtete, že za měsíc nouzového stavu už policie musela řešit dvě desítky poplašných zpráv. V průměru se objevuje jedna denně. Píšou to Hospodářské noviny. Při bezkontaktní platbě kartou podle Práva dál zůstane limit pro zadávání PIN 500 korun. Zvýšení limitu v době epidemie nového koronaviru navrhovala společnost Visa. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při bezkontaktní platbě kartou podle Práva dál zůstane limit pro zadávání PIN 500 korun (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Mf Dnes

Záchranná služba má stále co dělat. Ještě v lednu vyjeli záchranáři Středočeského kraje k více než dvanácti tisícům případů, v březnu jich bylo o dva tisíce méně, píše Mf Dnes. Obecně ubylo dopravních nehod, úrazů, nočních bitek či zbytečných zásahů. Zároveň však ve většině krajů nižší počet výjezdů vyrovnávají zásahy u pacientů podezřelých či nakažených nemocí covid-19. Hodiny navíc teď záchrankám zabere i dezinfikování vozů.

‚Vtip nebo osobní krize.‘ Policie řeší třináct případů týkajících se šíření poplašných zpráv o koronaviru

Číst článek

Hospodářské noviny

Za měsíc nouzového stavu už policie musela řešit dvě desítky poplašných zpráv, uvádějí Hospodářské noviny. V průměru se každý den objevila jedna zpráva, která veřejnost vyděsila. Největší pozornost vzbudila nahrávka, v níž ženský hlas oznamoval, že vláda chystá zákaz vycházení. Žena, která ji pořídila, se sama přihlásila na policii a její advokátka uvedla, že jednala z dobré vůle.

E15

Nynější situace kolem epidemie koronaviru uspíšila rozvoj chytré komunikace v obcích a městech. Upozorňuje na to deník E15. Stovky starostů nyní využívají aplikace a SMS zprávy ke spojení se svými obyvateli. Od začátku krize se například do aplikace Mobilní rozhlas zapojilo přes 200 obcí a více než 115 000 nových uživatelů, informoval na zakladatele aplikace Ondřeje Švrčka.

Respekt

V době koronavirové je dostatečný spánek důležitý. Vědecké poznatky o prospěšnosti spánku získávají novou naléhavost, píše týdeník Respekt. Připomíná v této souvislosti závěry již starší publikace profesora Kalifornské univerzity v Berkeley Matthewa Walkera s názvem Proč spíme. V době pandemie je Walkerovo dílo a obecně blahodárné účinky spánku opět v centru pozornosti. Nedostatek spánku totiž zhoršuje stres, únavu, tendenci se přejídat a oslabuje schopnost těla bojovat s infekcí.

Banky musí do konce roku zvýšit bezpečnost plateb na internetu. Využijí k tomu hesla nebo sken obličeje

Číst článek

Právo

Při bezkontaktní platbě kartou dál zůstane limit pro zadávání PIN 500 korun. Všímá si toho deník Právo. Zvýšení limitu v době epidemie nového koronaviru navrhovala společnost Visa kvůli tomu, aby se lidé nemuseli dotýkat tlačítek na platebních terminálech. Banky ale tuto změnu nechtějí, podle nich by se zvýšilo riziko zneužívání karet a podvodů.

Julie Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme