Brněnské univerzity slaví 100 let. Masarykova ocení absolventy, Mendelova otevírá pivovar

Dvě velké brněnské univerzity v sobotu oslaví 100 let existence. Masarykova i Mendelova univerzita připravily dny otevřených dveří, setkání absolventů a zábavní program, očekávají tisíce návštěvníků.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herec Jiří Zaťko v roli prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka 10. června 2019 v pavilonu A brněnského výstaviště na tiskové konference k vyvrcholení oslav 100. výročí Masarykovy univerzity.

Herec Jiří Zaťko v roli prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka 10. června 2019 v pavilonu A brněnského výstaviště na tiskové konference k vyvrcholení oslav 100. výročí Masarykovy univerzity. | Zdroj: ČTK/Šálek Václav

Masarykova univerzita organizuje na výstavišti festival MUNI 100, Mendelova univerzita láká návštěvníky na fotbalový stadion Za Lužánkami.

Vysoké školy zpřísňují kvůli plagiátům dohled. Do boje nasadily nový systém Turnitin

Číst článek

Masarykova univerzita v sobotu například ocení stovku svých absolventů, které pokládá za nositele svých hodnot. Mezi osobnostmi nominovanými jednotlivými fakultami jsou bývalá předsedkyně Nejvyššího soudu Iva Brožová, ombudsmanka Anna Šabatová, hudebnice Iva Bittová, spisovatelka Kateřina Tučková, novinář Jan Moláček a biatlonový činovník Jiří Hamza.

Koncert, laboratoř, pivo

Na výstavišti vystoupí na několika scénách řada umělců, třeba Vojtěch Dyk s B-Side Bandem nebo Vojenský umělecký soubor Ondráš. Prezentovat se budou fakulty, pracoviště i studentské spolky Masaykovy univerzity.

Také Mendelova univerzita v sobotu otevře zájemcům všechny fakulty včetně některých laboratoří, ale také univerzitní pekárnu a pivovar. Hlavním dějištěm Srazu století bude kampus v Černých Polích, na tamní program naváže festival na stadionu Za Lužánkami, kde vystoupí třeba Aneta Langerová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme