Z dovolené v Řecku lidé nemusí mít obavu

Do Řecka se kvůli infekci nemusíte bát cestovat - uklidňuje náš hlavní hygienik Michael Vít. Paniku v posledních dnech vyvolalo několik případů úmrtí na záhadný virus typu Coxsackie B. Podle Víta se onemocnění přenáší stolicí nemocných, například nemytýma rukama - proto doporučuje úzkostlivě dbát na osobní hygienu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

laborantka

"Zatím se nepřijala žádná opatření, která by omezovala turistický ruch v Řecku a žádná země zatím nedoporučila nějaké striktní opatření. Našim lidem bych opravdu doporučil dodržovat základní podmínky osobní hygieny, a ty by je měly dostatečně ochránit před touto infekcí," řekl Radiožurnálu hlavní hygienik.

Virus během necelého týdne v Řecku usmrtil tři lidi a nakazil nejméně 29 dalších osob. Nákaza vyvolaná některým z virů Coxsackie B postihla několik lidí v Aténách, objevila se i na Krétě, v Epiru, na Jónských a Egejských ostrovech. V celém Řecku už byly preventivně uzavřeny všechny školy. Onemocnění má obdobné příznaky jako chřipka s vysokými horečkami a bolestmi svalů.

Jaroslav Hausdor, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme