Za šrot lidé dostanou ve sběrnách poštovní poukázky nebo peníze na účet

Za odevzdaný šrot lidé zřejmě dostanou poštovní poukázku nebo peníze na účet. Poslanci dnes zpřesnili, jak má ve sběrnách vypadat bezhotovostní platba, kterou od letoška nařizuje vyhláška. Předloha teď míří do Senátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté kontrolují teplické sběrny kovů | Foto: Gabriela Hauptvogelová

V budoucnu by měly mít sběrny kamerové systémy a propojení například s registrem přestupků nebo systémem výplaty sociálních dávek.

„Dneska je celá řada případů, kdy lidé berou sociální dávky a přitom si přivydělávají až 100 tisíc korun měsíčně,“ vysvětlil důvod propojení ministr životního prostředí Richard Brabec.

Tato opatření by už za několik týdnů měla na stůl dostat i vláda.

Poslanec Jan Zahradník by uvítal, aby obce mohly omezit sběrnám pracovní dobu: „Obec by měly mít možnost říct, že v nočních hodinách, kdy k většině kriminality v souvislosti se sběrem kovu dochází, by měly sběrny mít zavřeno.“

Zavedení bezhotovostních plateb ve sběrnách už má podle ministra Brabce výsledky. Počet krádeží od března do května klesl o 60 procent.

Sběrny surovin vyplácejí bezhotovostně | Foto: Michal Jindra

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme