Zabíjela spíše infekce než elektřina, míní znalec obhajoby Petra Kramného

Obhajoba Petra Kramného se dnes v Ostravě pokouší vyvrátit znalecké posudky, podle kterých zabila jeho ženu a dceru v Egyptě elektřina. Od rána vypovídá soudní znalec Radek Matlach. Ten tvrdí, že příčinou smrti byla spíše infekce nebo otrava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Krajského soudu v Ostravě pokračovalo 5. listopadu hlavní líčení s Petrem Kramným, obžalovaným z vraždy manželky a dcery při dovolené v Egyptě | Zdroj: ČTK

Radek Matlach mluvil od rána s dvěma přestávkami několik hodin v kuse. Příčinu smrti elektřinou sice nevyloučil, avšak podle něho neexistuje žádný jasný náznak, že by tomu tak skutečně bylo.

Manželku a dceru Petra Kramného podle něho totiž nezabila v Egyptě elektřina, ale infekce. Pokusil se tak vyvrátit dřívější posudky soudních znalců. Matlach zpochybnil i náhlé srdeční selhání obětí a podpořil tak obhajobu Petra Kramného.

„Jsem v podstatě schopen podpořit jeho výpověď,“ řekl Matlach. „Přikloním se k tomu, co je pravděpodobnější. Dle mého je to otrava z potravy, kdy došlo k zánětu střev, srdce, sleziny. V jednom místě byla navíc poškozena i střeva.“

Soudní znalec také vyloučil, že by obě ženy zemřely náhle a okamžitě. Takové srdeční selhání vyloučil. Celkově, jak však řekl, nelze nic s jistotou potvrdit.

V soudní síni bylo znát napětí. Znalec Matlach neskrýval před novináři své rozčarování a dával jim najevo, že se mu nelíbí způsob, a jakým s ním mluví soudkyně a žalobce.

Jednání bude pokračovat zítra. Soudkyně po ukončení výslechu znalců může dokazování ukončit a zahájit závěrečné řeči. Je ale také možné, že nařídí vypracování revizního znaleckého posudku, který by vyhodnotil závěry dosud přizvaných soudních lékařů.

Případ Kramný | Foto: Český rozhlas

Martin Knitl, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme