Začíná výstava Příběh Pražského hradu

Celých příštích 10 let by na Pražském hradě měla probíhat výstava o historii hradního areálu. Novou stálou expozici otevře dnes ve Starém královském paláci prezident republiky Václav Klaus. Výstava dokumentuje vývoj Hradu od pravěku až po 20. století. K jednotlivým etapám jsou připojeny tématické doplňky jako například příběh pohřbívání nebo stolování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad | Foto: Milan Kopp

Řada exponátů je vystavená vůbec poprvé a svou premiéru má také několik částí starého paláce. Organizátoři předpokládají, že návštěvníci si budou expozici prohlížet průměrně dvě a půl hodiny. Také proto doporučuje kurátorka výstavy Sylvie Blaškovanová pohodlné boty a svetr.

"Plocha výstavy je asi 830 metrů. Záleží na tom, kolik člověk naběhá. Když jsme tady připravovali výstavu, tak Starý královský palác je rozsáhlý - nachodili jsme denně minimálně 40 kilometrů. Navíc průměrná teplota je tady 10 stupňů, takže i to nás stálo docela dost sil," pousmála se Blaškovanová.

Návštěvníci nové stálé expozice o historii Pražského hradu si ale budou moci odpočinout buď u sledování krátkého filmu nebo při listování asi pětisetstránkovou knihou, která se stejně jako výstava jmenuje Příběh Pražského hradu. Pro děti je navíc připravený speciální interaktivní program.

První návštěvníky přivítá dva roky připravovaná podívaná v jedněch z nejstarších prostor Hradu v úterý.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme