Začínají velikonoční prázdniny a také dopravně bezpečnostní akce

Školákům dnes začínají dvoudenní velikonoční prázdniny. I to je důvod ke zvýšené aktivitě policistů kvůli dopravně bezpečnostním akcím. Během svátečních dní se zaměří zejména na dodržování rychlosti, bezpečné předjíždění a v neposlední řadě také používání bezpečnostních pásů a dětských autosedaček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezpečnostně - dopravní akce na R4 | Foto: Pavel Pavlas

V terénu budou ale i pracovníci BESIPu. „Do policejních akcí se zapojíme prostřednictvím krajských koordinátorů, kteří se zúčastní kontrol společně s dopravní policií. Slušné řidiče budou odměňovat, ty neslušné motivovat a například jim sdělí, jak se správně poutat, jak správně poutat děti v autosedačkách, jak upevňovat autosedačky. Budou jim dávat jednorázové alkohol testry nebo reflexní pásky, které mohou přímo využít v provozu,“ říká za BESIP Ondřej Valenta.

Děti ze základních a středních škol se do lavic vrátí až v úterý. Na další volno si musí počkat až do prvního července, kdy si budou užívat dva měsíce bez učebnic. Do školy se pak školáci vrátí ve čtvrtek prvního září.

Eva Rajlichová, Jan Herget, Klára Bílá, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme