Zeman nabízel post velvyslance v Rakousku Schwarzenbergovi, ten to odmítl

Prezident Miloš Zeman před čtvrt rokem nabídl předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi místo velvyslance v Rakousku. Řekl to v rozhlasových Hovorech z Lán. Schwarzenberg jeho nabídku odmítl.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhlasová debata prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga na stanici Radiožurnál

Rozhlasová debata prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga na stanici Radiožurnál | Foto: Filip Jandourek

Prezident uvedl, že chtěl poslat Karla Schwarzenberga do Rakouska jako velvyslance na jaře, když ještě nebylo ani ponětí o vládní krizi a předčasných volbách.

„Dlouho tam žil, mluví plynule německy stejně ako česky a byla by to jakási důstojná tečka za jeho politickou dráhou. Pan Schwarzenberg tuto vlídnou, opravdu vlídnou a přátelskou nabídku - to nemyslím ironicky - odmítl,“ řekl Zeman v Hovorech z Lán, které Radiožurnál odvysílal už podruhé z Masarykovy pracovny na zámku v Lánech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karel Schwarzenberg odmítl nabídku prezidenta Miloše Zemana stát se velvyslancem v Rakousku

Předseda TOP 09 nabídku podle svých okamžitě odmítl s tím, že chce zůstat politicky aktivní a žít v Čechách.

„Chci žít u nás doma, to jsem vždycky říkal. Čtyřicet let jsem po tom toužil, pak se to podařilo, a tudíž nepojedu zase někam jinam,“ reagoval dnes Schwarzenberg na dotaz, proč nabídku stát se velvyslancem nepřijal.

AUDIO: Radiožurnál už podruhé vysílal obnovené Hovory z Lán

Číst článek

Prezident dnes také v Hovorech z Lán označil předsedu TOP 09 za pouhého maskota místopředsedy strany Miroslava Kalouska.

"Rozhodně nehodlávám vykopávat válečnou sekeru s panem Schwarzenbergem z toho prostého důvodu, že podle mého názoru je pouze maskotem Miroslava Kalouska a říká to, co mu Miroslav Kalousek poradí. A s maskoty se neválčí," uvedl Miloš Zeman.

Prohlásil to v souvislosti s aktuálním Schwarzenbergovým vyjádřením pro rakouský nedělník Presse am Sonntag. Zeman podle Schwarzenberga ztratil v důsledku mnohaleté konzumace alkoholu morální zábrany a jde mu jen o osobní moc.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme