Zeman svolává šéfy koaličních stran do Liberce. Babiš přijede, Sobotku zastoupí Chovanec

Prezident Miloš Zeman pozval předsedy všech koaličních stran do Liberce. Jednání se má uskutečnit v půl osmé večer v Grand Hotelu Imperial. Informoval o tom mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš už podle něj pozvání přijal. Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka je ale na zahraniční cestě v Lucembursku. Na libereckém jednání ho proto zastoupí ministr vnitra a stranický kolega Milan Chovanec.

Liberec/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Zdroj: Reuters

Prezident Miloš Zeman pozval na jednání do libereckého Grand Hotelu Imperial premiéra Bohuslava Sobotku, ministra financí Andreje Babiše a předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka.

„Prezident republiky svoláním libereckého jednání pokračuje v politických konzultacích s cílem uklidnit situaci, kterou vyvolal premiér," poznamenal na Twitteru mluvčí prezdienta Jiří Ovčáček.

Odvolejte mě a já vám ukážu, co moje média dokážou, řekl podle Zaorálka Babiš. Ten to odmítl

Číst článek

Hrad setkání zveřejnil několik minut předtím, než premiér Sobotka odletěl na plánovanou dvoudenní návštěvu do Lucemburska, kde se má setkat s lucemburským předsedou vlády Xavierem Bettelem.

Předseda vlády má ale podle Ovčáčka několik možností, jak to vyřešit. „Možnosti jsou tři: nezúčastnit se, vyslat svého zástupce, nebo odložit odlet na zahraniční cestu," vyjmenoval prezidentův mluvčí.

„Myslím, že premiér by se žádné schůzce nebránil. Je trochu mrzuté, že je zrovna na cestě do Lucemburska. Bavili jsme se o tom spolu a dohodli se, že by bylo vhodné, aby do Lucemburska jel. Samozřejmě netušili jsme, že vznikne tato situace, teď ji musíme řešit," řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek z ČSSD k liberecké schůzce.

Sobotku nakonec na večerním jednání zastoupí ministr vnitra Milan Chovanec. Sociální demokraté čekali s reakcí, až letadlo se Sobotkou přistane v Lucembursku. Babiš už podle prezidentova mluvčího pozvání přijal a na schůzku přijede. Jednání se zúčastní i Bělobrádek.

Anna Kottová, Kristýna Guryčová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme