Palestinci opouštějí mírová jednání. Kvůli židovské výstavbě

Palestinci přerušují přímá mírová jednání s Izraelem, dokud Izrael nezastaví výstavbu v židovských osadách na západním břehu Jordánu. Oznámil to mluvčí prezidenta Mahmúda Abbáse po schůzce výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny v Ramalláhu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hranice mezi osadnickou enklávou a Palestinci

Hranice mezi osadnickou enklávou a Palestinci | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Palestinští vyjednávači prý nicméně budou pokračovat v konzultacích s týmem amerického zprostředkovatele George Mitchella a předloží své závěry na schůzce Ligy arabských států 8. října v Libyi.

Přímé mírové rozhovory Izraele a Palestinců začaly přesně před měsícem. Palestinská strana si ale od začátku kladla za podmínku jejich konání zastavení výstavby v židovských osadách v Předjordánsku a požadovala prodloužení izraelského moratoria na výstavbu.

Moratorium vypršelo o půlnoci 26. září a Izrael je odmítl prodloužit. Washington údajně Izraeli nabídl dalekosáhlé bezpečnostní záruky výměnou za prodloužení moratoria o 60 dnů. Premiér Netanjahu prý ale návrh odmítl.

Zdenka Turková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme