Americkou ministryni zahraničí Clintonovou propustili z nemocnice domů

Americká ministryně zahraničí Hillary Clintová je po čtyřech dnech doma z nemocnice. Léčila se tam od neděle kvůli krevní sraženině mezi lebkou a mozkem, která byla důsledkem nedávného otřesu mozku. Zdravotní potíže měla Clintonová už od začátku prosince. Podle lékařů je její stav velmi dobrý a ministryně i během pobytu v nemocnici pokračovala v práci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéfka americké diplomacie Hillary Clintonová na návštěvě Prahy | Foto: Filip Jandourek

Ministryně Clintonová opustila nemocnici v doprovodu manžela Billa a dcery Chelsea. Podle lékařů nepoškodila sraženina žádnou část mozku pětašedesátileté političky a ani jeho funkce.

Po celou dobu hospitalizace mluvila s podřízenými a četla pracovní poštu a dokumenty. Zdraví Hillary Clintonové sledují pozorně americká média nejenom proto, že je ministryní zahraničí, ale hlavně je považovaná za možnou prezidentskou kandidátku v roce 2016.

Svůj post ve vládě však Clintonová opustí. Mělo by k tomu dojít v nejbližších měsících. Ve funkci šéfa americké diplomacie by ji měl nahradit senátor John Kerry.

Vít Pohanka, Ondřej Himmer, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme