Americkou ministryni zahraničí Clintonovou propustili z nemocnice domů

Americká ministryně zahraničí Hillary Clintová je po čtyřech dnech doma z nemocnice. Léčila se tam od neděle kvůli krevní sraženině mezi lebkou a mozkem, která byla důsledkem nedávného otřesu mozku. Zdravotní potíže měla Clintonová už od začátku prosince. Podle lékařů je její stav velmi dobrý a ministryně i během pobytu v nemocnici pokračovala v práci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéfka americké diplomacie Hillary Clintonová na návštěvě Prahy | Foto: Filip Jandourek

Ministryně Clintonová opustila nemocnici v doprovodu manžela Billa a dcery Chelsea. Podle lékařů nepoškodila sraženina žádnou část mozku pětašedesátileté političky a ani jeho funkce.

Po celou dobu hospitalizace mluvila s podřízenými a četla pracovní poštu a dokumenty. Zdraví Hillary Clintonové sledují pozorně americká média nejenom proto, že je ministryní zahraničí, ale hlavně je považovaná za možnou prezidentskou kandidátku v roce 2016.

Svůj post ve vládě však Clintonová opustí. Mělo by k tomu dojít v nejbližších měsících. Ve funkci šéfa americké diplomacie by ji měl nahradit senátor John Kerry.

Vít Pohanka, Ondřej Himmer, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme