Americký požár jen pár kilometrů od vzácných sekvojí

Kalifornští hasiči pokračují v záchraně největších stromů planety - sekvojí obrovských před šířícím se požárem. Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu ve Spojených státech Miroslav Konvalina, do boje za zachování tohoto přírodního klenotu je nasazeno už tisíc mužů a žen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči v akci | Foto: HZS Praha

Hasiči už desítky hodin bojují s ohněm roznášeným větrem v těžko přístupném terénu. Požár už zuří jen pár kilometrů od skupiny nejcennějších gigantických sekvojí. Dnešek rozhodne o tom, zda se podaří 1500 let staré až 70 metrů vysoké sekvoje zachránit.

Podle nejnovějších informací zatkla policie ve městě Bakersfield ženu, která měla požár způsobit. Zatčená žena se údajně v neděli v obchodě svěřila, že při vaření v lese ztratila kontrolu nad ohněm. Několik minut poté vzplál nedaleký rekreační dům. Protože v oblasti od jara nepršelo, začaly plameny s nečekanou rychlostí postupovat.

Kvůli lesnímu požáru muselo být i v jižní Francii evakuováno na tisíc lidí. Ničivý oheň se rozšířil z tábořiště a ohrozil desítky obytných domů. Podle hasičů z města Lezignan-Corbiére nebyl nikdo zraněn a obyvatelé se už postupně vracejí do svých domovů. Shořelo zhruba 100 hektarů pinií, přičemž šíření plamenů napomáhal silný vítr. Večer bylo ještě v akci 150 hasičů, kteří se snaží udržet požár pod kontrolou.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme