Barak zrušil rozhovory s egyptským prezidentem

Izraelský premiér Ehud Barak zrušil na dnešek plánované setkání s egyptským prezidentem Husním Mubarakem, se kterým měl hovořit o americkém mírovém návrhu na řešení palestinsko-izraelských násilností. Podle agentury Reuters to oznámil jeho úřad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejmenovaný izraelský diplomatický zdroj k tomu ale dodal, že Barak by s Mubarakem mohl hovořit po setkání egyptského prezidenta s předákem Palestinců Jásirem Arafatem a že by se zrušený třístranný summit v egyptském Šarm aš-Šajchu přece jen mohl dnes pozdě večer uskutečnit.

Barak a Arafat své na dnešek plánované setkání pod záštitou Mubaraka v tomto egyptském přímořském letovisku zrušili na poslední chvíli. Obě strany se přitom snaží oživit jednání o mírové dohodě, která se dostala do slepé uličky po krvavých palestinsko-izraelských střetnutích, při kterých zatím přišlo o život už více než 330 lidí a tisíce dalších byly zraněny.

Představitelé Palestiny a Izraele měli v Šarm aš-Šajchu jednat především o nedávném mírovém plánu amerického prezidenta Billa Clintona. K němu však mají obě strany výhrady a žádají doplňující vysvětlení, týkající se především nejpalčivějších otázek - statusu Jeruzaléma, budoucnosti židovských osad a možností návratu palestinských uprchlíků.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme