Berlín představí francouzské impresionisty

Unikátní výstavu děl francouzských umělců 19. století nabízí ode dneška až do 7. října Nová národní galerie v Berlíně. 150 obrazů a plastik zapůjčilo do německého hlavního města Metropolitní muzeum umění z New Yorku. Ne nadarmo nese výstava název "Nejkrásnější Francouzi pocházejí z New Yorku."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Braniborská brána | Foto: Jiří Hošek

Ojedinělý systém lístků, díky němuž nemusíte stát dlouhé fronty na vstup, nebo přítomnost tzv. "live-speakerů," tedy expertů, kteří vám odborně zodpoví kterýkoli dotaz, ale hlavně záplava Manetů, Renoirů, Gauguinů nebo Van Goghů, to jsou hlavní lákadla berlínské výstavy.

"Myslím si, že návštěva expozice znamená víc, než jen vidět krásné obrazy. Můžete takříkajíc "číst" témata 19. století, která jsou tu prezentována tak odlišným způsobem," láká návštěvníky jedna z kurátorek výstavy Angela Schneiderová.

Kritik Stefan Koldehoff ale stanici Deutschlandfunk řekl, že některá mimořádná díla ponechalo Metropolitní muzeum umění za oceánem. "Výstava je doopravdy jen takovým základním kursem dějin umění se zvláštním zřetelem na impresionismus. K vidění navíc nejsou zdaleka jen prvotřídní obrazy, které by Metropolitní muzeum bývalo mohlo poskytnout," tvrdí Koldehoff.

Jiří Hošek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme