Bílý dům je nespokojen s výsledky v Iráku i Afghánistánu

Bílý dům nařídil reorganizaci amerických snah v Iráku a v Afghánistánu. Cílem je potlačit násilí a rychle dokončit rekonstrukci obou zemí. Mimo jiné má být vytvořena Stabilizační skupina pro Irák, v jejímž čele stane prezidentova poradkyně pro národní bezpečnost Condoleezza Riceová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Bílý dům

Pět měsíců poté, kdy prezident Bush oznámil ukončení velkých bojových operací v Iráku, je Bílý dům natolik nespokojen s výsledky hlavních zahraničních misí, že přebírá přímou koordinační roli v boji proti terorismu a v rozvoji odpovídajících politických struktur v Iráku a v Afghánistánu. Administrativa čelí ostré kritice, že plýtvá penězi určenými na rekonstrukce ve prospěch spřátelených firem a zemí.

Před velkými riziky, kterým teď v Iráku Spojené státy čelí, varoval v dnešním vydání listu New York Times také ruský prezident Vladimír Putin. Bílý dům chce domácí veřejnost i svět přesvědčit, že ví o výhradách, a chce stabilitu a demokracii zajistit v obou zemích co nejrychleji.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme