bin Ládin školil teroristy

Usámovi bin Ládinovi se podařilo v Afghánistánu vybudovat centrum mezinárodního terorismu. Prohlásil to bývalý šéf ruské tajné služby Nikolaj Kovaljov. Někdejší šéf federální bezpečnostní služby uvedl na konferenci s názvem Mezinárodní společenství proti globalizaci zločinu a terorismu, že ještě do začátku protiteroristických operací v Afghánsitánu tam bin Ládin vybudoval 28 výcvikových táborů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin

Podle Kovaljova byly určeny pro přípravu ozbrojenců z arabských zemí především z Tunisu, Maroka, Pákistánu a dalších států. Jak dále upřesnil bývalý šéf ruské tajné služby, výcvikem v těchto zvláštních táborech na území Afghánistánu prošlo na dvacet tisíc teroristů. Celý systém výcvikových táborů žoldáků zastřešovalo vládní radikální hnutí Taliban a tato struktura se podle Kovaljova jen tak nevzdá svých plánů. Mezi ně patří údajně především výrazná změna geopolitického rozložení sil od Kosova po Pákistán včetně svržení řady vlád.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme