Boko Haram příměří s nigerijskou vládou neuzavřelo, unesené dívky se najít nepodařilo

Radikální organizace Boko Haram popírá, že uzavřela příměří s nigerijskou vládou. Ta přitom v polovině října oznámila, že se s islamisty dohodla. Součástí ujednání mělo být i propuštění více než dvou set unesených školaček.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Účastníci kampaně s názvem #Bring Back Our Girls, která volá po propuštění nigerijských školaček

Účastníci kampaně s názvem #Bring Back Our Girls, která volá po propuštění nigerijských školaček | Zdroj: Reuters

Šéf radikálního islamistického hnutí Abubakar Shekau uvedl, že unesené dívky musely konvertovat k islámu a provdat se.

Jeho organizace prý s nikým nevyjednává a ani se k tomu nechystá. Shekau také oznámil, že Boko Haram zadržuje Němce, který byl unesen v červenci.

Militantní hnutí Boko Haram uneslo v polovině dubna bezmála 300 dívek. Některým se podařilo utéct, ale více než 200 jich místní úřady stále pohřešují.

Organizace bojuje proti ústřední vládě od roku 2009. Název ve volném překladu znamená Západní vzdělání je hřích.

OSN skupinu letos v květnu zařadila na svůj oficiální seznam teroristických organizací, Spojené státy tak učinily v loňském roce. Při zhruba stovce teroristických útoků skupina letos zabila přes tři tisíce lidí.

ČTK, Anna Jadrná, Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme