Británie obvinila z přípravy teroristického útoku tři ženy, včetně matky s dcerou

Britské úřady ve středu obvinily tři ženy, včetně matky s dcerou, z přípravy teroristického útoku. Obviněné zatkla policie při protiteroristickém zátahu koncem dubna na různých místech v zemi. Oznámila to londýnská policie.

Londýn (Aktualizováno: 0:50 11. 5. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova britského parlamentu | Foto: flickr.com, CC BY-SA 2.0, Hernán Piñera | Zdroj: Flickr

Podle agentury Reuters stanou už ve čtvrtek před soudem 20letá Khawla Barghouthiová ze severozápadního Londýna, 21letá Rizlaine Boularová z centrálno části města a její matka, 43letá Mina Dichová, který bydlí na jihozápadě britské metropole.

Policie k dubnovému zátahu, při kterém bylo zadrženo celkem šest osob a při němž jedna žena utrpěla střelné zranění, uvedla, že překazila „aktivní" plán na spáchání teroristického útoku.

Sedm zbylých osob, které byly také zadrženy, bylo následně bez obvinění propuštěno na svobodu.

Protiteroristický zásah podle policie nesouvisel s jinou tehdejší akcí, při níž byl zatčen muž vyzbrojený několika noži nedaleko sídla britských premiérů. Ten je podezřelý rovněž z přípravy teroristického činu.

Bezpečnostní opatření v okolí britského parlamentu a vládních budov v Londýně jsou zvýšená kvůli březnovému teroristickému útoku před Westminsterským palácem, kde Brit Khalid Masood zabil pět lidí včetně policisty ve službě. K atentátu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

V Británii platí druhý nejvyšší stupeň teroristického nebezpečí, který znamená, že útoky jsou vysoce pravděpodobné. Vyhlášen byl v srpnu 2014 v reakci na dění v Sýrii a v Iráku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme