Británie se chystá na svatbu následníka trůnu

Královské město Windsor nedaleko Londýna začal dnes svírat krunýř přísných bezpečnostních opatření. Vedle policistů jsou v jinak nezvykle osiřelých ulicích možná ještě hustěji vidět novináři. Všechen mumraj je kvůli svatbě roku - na tamní radnici se bude v sobotu ženit korunní princ Charles se svou dlouholetou přítelkyní Camillou Parkerovou Bowlesovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

princ Charles s Camillou Parkerovou Bowlesovou | Zdroj: ČTK

Zatímco do včerejška byla řada věcí týkajících se organizace svatby a bezpečnostních opatření zahalena rouškou tajemství, dnes média zveřejňovala informace vydané královskými pořadateli.

Například je známo, že kdo se v autě nedostane do Windsoru do půl osmé ráno, bude jednoduše odříznut policejním kordonem. Ani novináři nebudou mít co se parkování týká sebemenší úlevy.

Tajemstvím nadále zůstávají svatební šaty, boty a klobouk nevěsty. Ví se jen, že to nebude svatba v bílém.

Půl hodiny po poledni začne na windsorské radnici civilní svatební obřad. Charles a Camilla nemohou mít církevní svatbu, protože jsou oba rozvedení. Poté bude následovat požehnání ve Svatojiřské kapli přímo na hradě, kde se bude také konat recepce pro 700 pozvaných hostů.

Vedle královny a ministerského předsedy Tonyho Blaira a šéfů hlavních britských politických stran potvrdili účast norský korunní princ Haakon s manželkou, holandský princ Constantijn a další členové dnešních či bývalých panovnických domů.

Svatba byla původně plánována na pátek, ale princ místo toho cestoval do Říma na pohřeb papeže Jana Pavla II. Pořadatelé slavného překážkového dostihu Velká národní steeplechase kvůli sňatku posunuli sobotní start o 25 minut.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme