Bulharský premiér vyzývá média k úctě k islámu

Ve světě neutichají protesty proti zveřejnění karikatur proroka Mohameda v západním tisku. Obrázky přetiskl také jeden bulharský deník. Protesty se v Bulharsku, kde žije početná turecká menšina, zatím neobjevily. Náboženské spory nemají podle bulharského premiéra Sergeje Staniševa v této balkánské zemi místo. Řekl to v exkluzivním rozhovoru pro Český rozhlas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sofie | Foto: www.sofia.bg

Bulharský premiér se nechce snažit omezovat svobodu slova, vyzval ale média, aby si vážila náboženského cítění muslimů. Především teologických pravidel islámu.

"Bulharsko je země, kde vedle sebe po staletí žijí křesťané a muslimové, a proto musí prokázat tolerantnost a pochopení," řekl Sergej Stanišev.

K výzvě k zachování náboženské snášenlivosti se připojili i představitelé pravoslavného synodu a úřadu hlavního bulharského muftího.

Premiér Stanišev se odhodlal vyzvat média k úctě k islámu potom, co se na ně obrátili velvyslanci Afghánistánu, Indonésie, Íránu a Turecka, aby se nepřipojovala ke zveřejňování karikatur proroka Mohameda.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme