Bush: Saddám Husajn je problém

Americký prezident George Bush prohlásil, že irácký vůdce Saddám Husajn je problém, který je třeba řešit. Vyloučil ale, že se chystá na Irák okamžitě zaútočit. V tuto chvíli podle něj probíhají nezbytné konzultace s americkými spojenci. Bush to řekl na večerní tiskové konferenci v Bílém domě, kterou uspořádal poprvé po pěti měsících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush | Foto: ČTK/AP

"Je to stát vedený člověkem, který je ochotný zabíjet své vlastní lidi chemickými zbraněmi. Je to člověk, který nechce do země pustit zbrojní inspektory, člověk, který má podle všeho co skrývat. Saddám Husajn je problém, a my ho vyřešíme. V první etapě vše musíme konzultovat s našimi spojenci a přáteli, a to je přesně to, co právě teď děláme," řekl americký prezident.

Také irský premiér Berite Ahern, který předtím s Bushem jednal, prohlásil, že Spojené státy nechystají okamžitý vojenský zásah proti Iráku. Ahern ale zdůraznil, že americký prezident chce v každém případě pokračovat ve svém tažení proti mezinárodnímu terorismu. Bush vyvolal určitá očekávání svým prohlášením, že "nečinnost není variantou řešení" v rámci boje proti terorismu.

Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme