Bush varoval Severní Koreu před prodejem jaderných zbraní teroristům

Americký prezident George Bush varoval Severní Koreu před prodejem jaderných zbraní teroristům. Zároveň vyzdvihl odmítavou reakci mezinárodního společenství na severokorejskou atomovou zkoušku z 9. října. Šéf Bílého domu dnes v Singapuru zahájil svou týdenní návštěvu Asie, v jejímž rámci se o víkendu ve Vietnamu zúčastní summitu jednadvaceti zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Zdroj: ČTK

Atomové zbraně či jaderný materiál se nesmí dostat do rukou nepřátelských režimů nebo teroristickým organizacím, uvedl v Singapuru prezident Spojených států. Právě řešení krize na Korejském poloostrově bude jedním z hlavních témat víkendového summitu APEC v Hanoji.

Ve vietnamské metropoli už mezitím jednají ministři zahraničí zúčastněných zemí. V reakci na severokorejský atomový výbuch se dnes šéfka americké diplomacie Condoleezza Riceová a její japonský protějšek Taró Aso dohodli, že urychlí rozmístění raketového obranného systému v Japonsku.

Tokio se cítí nejvíce ohroženo zbrojním programem režimu Kim Čong-ila a chce proto co nejdříve dokončit svůj obranný systém.

Robert Mikoláš, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme