Část Bratislavy je pod vodou

Povodňovou vlnu z našeho území teď čekají v Německu, kde stále trvá kritický stav. I nadále je nejhorší stav v Drážďanech a okolí, kde si povodně vyžádaly už devátý lidský život. Kritická situace je na slovenském úseku Dunaje. Jeho hladina už dosáhla devíti metrů sedmdesáti centimetrů a stále stoupá. Pod vodou jsou některé části bratislavského nábřeží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy v Rakousku | Foto: ČTK/EPA

Kritická situace je na slovenském úseku Dunaje. Jeho hladina už dosáhla devíti metrů sedmdesáti centimetrů a stále stoupá. Pod vodou jsou některé části bratislavského nábřeží.

Po celou noc zpevňovali vojáci hráze a ukládali pytle s pískem. Voda zalila lunapark a některá parkoviště. Nábřeží je bez elektřiny a v hotelech Devín a Danube se připravují na případnou evakuaci hostů. Problémy se spodní vodou má Slovenská národní galerie. Svůj vozový park muselo přemístit také ministerstvo vnitra. Od světa je odříznuta městská část Devín. Situace se v důsledku vylití řeky Moravy komplikuje také v Devínské nové vsi. Třetí stupeň povodňové aktivity byl vyhlášen na vodním díle Gabčíkovo, kde je spuštěno všech osm turbin.

Povodňovou vlnu z našeho území teď čekají v Německu, kde stále trvá kritický stav. I nadále je nejhorší stav v Drážďanech a okolí, kde si povodně vyžádaly už devátý lidský život.

V Drážďanech evakuují dvě městské části. Stále pokračuje také evakuace drážďanské kliniky se dvěma tisíci pacienty. Během noci bylo letecky přepraveno 400 pacientů z intenzivní péče do nemocnic v Erfurtu a Lipsku. Dalších 1600 na převoz do bezpečí stále čeká a podle krizového štábu bude jejich přeprava trvat téměř celý den. Hladina Labe v Sasku stále stoupá. Povodňová vlna z Česka by sem měla dorazit dopoledne. Nikdo si netroufá odhadnout, co všechno může Labe v Německu ještě způsobit.

Škody, které v Německu voda způsobila, se už teď pohybují v miliardách eur.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová, Renata Havranová, Hana Hikelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme