Dva zranění při novém útoku u redakce Charlie Hebdo v Paříži. Útočník použil sečnou zbraň

Při útoku nedaleko bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli zraněni dva lidé a zranění obou jsou vážná. Původně se hovořilo o čtyřech zraněných a dvou útočnících, nyní pařížská policie oznámila, že byl jenom jeden a zranění dva. Agentura AFP také získala informaci, že na náměstí Bastily byl zadržen jeden podezřelý. Motiv incidentu zatím není znám.

Paříž (Aktualizováno: 13:44 25. 9. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

terorismus, teroristické útoky, teror, pieta

Redakce časopisu Charlie Hebdo se stala v roce 2015 terčem teroristického útoku, při kterém zahynulo 12 lidí | Foto: CC0 Public domain

Ministerstvo vnitra vytvořilo krizovou skupinu a do úřadu v rychlosti přišel ministr Gérald Darmanin. Na schůzku míří také premiér Jean Castex. Úřady uzavřely školy v širším okolí útoku a děti nesmějí ven. Týká se to několika tisíc dětí.

List Le Figaro napsal, že zranění jsou jenom dva lidé, oba potřebovali naléhavě ošetření, ale jejich životy nejsou v ohrožení.

Zadržený podezřelý měl na oblečení krev. Útočník nepoužil střelnou, ale sečnou zbraň. Některé zprávy se zmiňují o dlouhém řeznickém noži.

U dějiště útoku speciální jednotka zároveň prověřovala podezřelý balíček. Laboratoř potvrdila, že neobsahoval výbušninu.

Opakovaný terč

Redakce časopisu Charlie Hebdo se stala v roce 2015 terčem teroristického útoku, při kterém zahynulo 12 lidí. Na počátku září začal v Paříži proces se skupinou 14 lidí obžalovaných z podílu na tomto atentátu a na souvisejícím teroristickém útoku na židovský obchod s potravinami.

Ve Francii kvůli atentátu na Charlie Hebdo obžalovali 14 lidí, deset z nich je ve vazbě

Číst článek

Satirický časopis v den začátku procesu znovu otiskl karikatury proroka Mohameda, které jako první v roce 2005 zveřejnil dánský deník Jyllands-Posten.

Ředitelka personálního oddělní Charlie Hebdo Marika Bretová dostala nyní nové výhrůžky, kvůli kterým musela odejít z domova do úkrytu.

Na obranu svobody slova

Právě členové týdeníku Charlie Hebdo přitom tento týden iniciovali hromadný otevřený dopis, který byl ve středu zveřejněn a pod který se podepsaly desítky francouzských médií včetně Le Monde, Le Parisien nebo Le Figaro.

Dopis pod hashtagem #DéfendonsLaLiberté apeluje na obranu svobody slova, která je podle autorů v posledních letech výrazně omezovaná útoky a výhrůžkami smrti, které redakce dostávají v reakci na své články. „Slovní násilí se pomalu ale jistě stává násilím fyzickým,“ varovali ve středu signatáři.

btk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme