Chorvatsko odloží zákaz dovozu potravin

Chorvatsko odloží platnost vyhlášky o zákazu dovozu masa a mléčných výrobků. Radiožurnálu to potvrdil český velvyslanec v zemi Karel Kühnl. Kdy se tak stane, záleží na dohodě s Evropskou komisí. Kühnl ale odhadl, že to bude ještě tento týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přístaviště Split-Riva | Foto: Blanka Černá

"Dnes odpoledne vydalo chorvatské ministerstvo zemědělství tiskové prohlášení, ze kterého vyplývá, že platnost té vyhlášky bude odložena, to znamená, že nebude uplatňována. Kdy přesně bude odložena, se rozhodne během jednoho nebo dvou dnů," uvedl český velvyslanec v Chorvatsku Karel Kühnl.

Šéf oddělení hraniční veterinární kontroly chorvatského ministerstva zemědělství Goran Vučenovič už dříve řekl, že platnost zákazu bude s nejvyšší pravděpodobností odsunuta na leden příštího roku.

Zákaz dovozu potravin do Chorvatska platí od 1. června pro občany všech zemí. Proti vyhlášce se ale zvedla vlna odporu. České cestovní kanceláře i chorvatští hoteliéři tvrdili, že poté, co nařízení začalo platit, začali Češi rušit své pobyty.

Marika Táborská, Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme