Čína dokončila předání moci nové generaci, má nového premiéra i prezidenta

Čínský parlament potvrdil nového premiéra, Li Kche-čchanga. Dokončil tak předání moci další generaci politiků – už včera poslanci jmenovali i nového prezidenta. Stal se jim 59letý Si Ťin-pching. Oba politiky už do funkcí jmenovali komunisté na svém sjezdu loni v listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově zvolený čínský premiér Li Kche-čchang a prezident Si Ťin-pching na Národním lidovém shromáždění v Pekingu | Zdroj: Reuters

Novým čínským předsedou vlády je Li Kche-čchang. Jeho dnešní zvolení ale není ničím překvapujícím. Už před lety byl totiž vybrán do funkce vicepremiéra a jeho budoucnost tak byla předurčena.

Osmapadesátiletý Li by měl zodpovídat především za reformy, které se nová vláda chystá prosadit. Poslanci už například schválili změny ve vládních strukturách.

Dvacet sedm ministerstev snížili na dvacet pět. Další plány by nové vedení Číny mělo představit v neděli, poslední den zasedání čínského parlamentu.

Kateřina Procházková, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme