Dánsko čelí nové vlně násilností

Dánsko zasáhla nová vlna násilí, která se rozšířila z předměstí hlavního města Kodaně i do ostatních částí země. Policie upozornila na to, že k incidentům došlo na různých místech ve stejném čase a není pochyb o tom, že jsou organizované.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kodaň | Foto: europa.eu.int

Dánská policie zatím neví, proč k násilí vlastně dochází. Jedním z možných vysvětlení je souvislost s opětovným publikováním kontroverzní karikatury proroka Mohameda v dánském tisku, ale vzhledem k tomu, že násilí začalo již o několik dnů dříve, může svou roli hrát nevole proti novým policejním zásahům v kodaňské čtvrti Nörrebro, kde již před několika měsíci došlo k velkým konfliktům mezi strážci zákona a mladými výtržníky, mezi nimi i s mládeží z přistěhovaleckých rodin.

Jisté je tak jen to, že nová krize kolem karikatur v posledních dnech situaci nadále vyostřuje. Nikdo si tak momentálně nedoufá odhadnout, kam až může situace zajít.

Tomáš Sniegoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme