Do Bílého domu se dříve než prezident podívá premiér

Václav Klaus se dnes vydá na svou první zámořskou cestu ve funkci prezidenta. Poruší při ní tradici prezidentských návštěv ve Spojených Státech a nezastaví se ve Washingtonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: Karel Zýka

Cílem jeho cesty je horské středisko Beaver Creek v Coloradu, kde se český prezident zúčastní prestižního ekonomického fóra. Z místa se nám přihlásil zpravodaj Miroslav Konvalina.

Cesta Václava Klause do Spojených států má z amerického pohledu soukromý charakter. Washington nevyhověl přání české strany dát návštěvě hlavy státu oficiální ráz přijetím v Bílém dome. Těsně před první cestou prezidenta Klause za oceán ale Bílý dům potvrdil brzké přijetí premiéra Špidly Georgem Bushem.

Václav Klaus stráví v Coloradu několik dní na výroční konferenci prestižního American Enterprise Institute, kde povede jednu z debat o Evropě a antiamerikanismu. Není vyloučeno, že se v Bearver Creeku setká s americkým viceprezidentem Dickem Cheneym.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme