Do konce britských voleb už jen hodiny

Obyvatelé britských ostrovů si dnes volí nový parlament. Volební místnosti se zavřou ve 23. hodiny středoevropského letního času. Volby se zatím obešly bez větších problémů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rodina Blairova jde k volbám | Zdroj: ČTK

Apatie voličů je jediným problémem, který dělá starost politikům všech stran. Při minulých volbách roku 2001 byla volební účast rekordně nízká, a to 59 procent. Podle prognózy, kterou otiskl list Independent, se v těchto volbách předpokládá sedmdesátiprocentní účast, ovšem zůstává to velkou otázkou, protože ani prognostici nejsou věštci.

Podle předběžných informací už má Tony Blair seznam členů své nové vlády, který prý chce zveřejnit zítra, po volebním vítězství, jež má být podle labouristických prognostiků dost přesvědčivé.

Zda labouristé získají ve volbách potřebnou nadpoloviční většinu 324 mandátů v Poslanecké sněmovně a zda se Tony Blair stane skutečně potřetí premiérem, bychom se měli dozvědět kolem čtvrté hodiny ranní.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme