Drtivá většina Němců žádá jednotná pravidla na ochranu nekuřáků

Velká většina obyvatel Německa žádá přijetí jednotných pravidel na ochranu nekuřáků. Vyplývá to z průzkumu, který si nechal vypracovat list Bild am Sonntag. Spolkový ústavní soud před několika dny označil za neústavní části protikuřáckých zákonů ve dvou spolkových zemích. Přijetí jednotné legislativy je tak o něco pravděpodobnější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kouření | Foto: Jan Rosenauer

Zatím si protikuřácké zákony regulují jednotlivé spolkové země samy. Ústavní soud ale povolil kouření v malých hospůdkách s jedinou místností a nařídil přepracování legislativy v Berlíně a Bádensku-Württembersku.

Protože jsou ale pravidla velmi podobná i v dalších spolkových zemích, stále častěji se mluví o přijetí jediného zákona s celoněmeckou působností.

Zatímco veřejnost si myslí, že by zákon měl obsahovat výjimky, právě například pro možnost kouřit v malých lokálech, ministryně zdravotnictví ze Saska-Anhaltska je pro úplný zákaz nikotinové vášně ve všech barech a restauracích bez výjimky. Hesenský premiér Koch se ale domnívá, že by stačilo, kdyby jednotlivé země svou legislativu patřičně sladily.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme