Druhá smrt na Facebooku během týdne. Muž nahrál vraždu vlastního dítěte

Muž v Thajsku sdílel na sociální síti Facebook vraždu svého dítěte. Video vidělo před tím, než ho síť stáhla, tři sta tisíc lidí. Podobný případ řešil Facebook už před týdnem.

Phuket Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Facebook | Zdroj: Reuters

Muž na svém profilu publikoval dvě videa, kde jedenáctiměsíční dceru dává do oprátky. Policie na základě pozadí obou záběrů dokázala místo činu identifikovat.

Páchatel se ale oběsil ještě před tím, než hlídka do opuštěného hotelu na jihothajském Phuketu dorazila. Podle vyšetřovatelů byla motivem otcova žárlivost na matku dítěte.

Facebook drastické záběry smazal až po čtyřiadvaceti hodinách. Mezitím je vidělo celkem víc než 300 000 lidí.

Podobný případ se stal i minulý týden, kdy muž z amerického Clevelandu sdílel na Facebooku video, na kterém zastřelil starého muže. Sociální síť tehdy účet vraha zablokovala 23 minut po ohlášení videa a posléze její vedení oznámilo, že se začalo zabývat tím, jak kontrolu násilného obsahu lépe zvládat.

Facebook čelil kritice i poté, co v březnu přes jeho stránky skupina mladíků přenášela živě video z hromadného znásilnění patnáctileté dívky v americkém Chicagu. Společnost tehdy uvedla, že podobné činy jsou zavrženíhodné a videa s podobným obsahem jsou na síti zakázaná.

Vlastimil Jabůrek, mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme